Hakkımızda

Kılıç Enerji Üretim A.Ş. olarak milli kaynaklarımızı koruma ve milli ekonomiye katkı sağlama amacıyla 2013 yılında Kahramanmaraş Tekir deresi üzerinde tesis edilen Kısık Hidroelektrik Santrali’ni devir alarak ilk kez yerli ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretmeye başladık. 2017 yılında Eskişehir Sakarya üzerindeki Yenice Barajı ve Hidroelektrik Santrali’ni de bünyemize katarak kurulu gücü yaklaşık 48 MW kapasiteye ulaştırdık. Bu doğrultuda hızla gelişen Türkiye için aziz devletimizin de katkılarıyla temiz enerji üretmeye devam etmekteyiz. Yegâne amacımız milli kaynaklarımızı millete kazandırıp geleceğimize yatırım yapmak ve çevreyle dost enerji üretip bu enerjinin kullanımını yaygınlaştırmaktır. Bunun için hidroelektrik, güneş, rüzgâr ve jeotermal kaynaklarından faydalanarak elektrik üretimini çeşitlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Yarınlar yokmuş gibi değil, yarınımızı düşünerek geleceğe koşuyoruz. Tüketen bir toplum yerine üreten bir toplum olmayı tercih ediyoruz. Üretip geleceğimiz olan çocuklara tertemiz bir dünya bırakmayı amaç edindik.  Daha güçlü bir Türkiye ve daha güçlü bir gelecek için biz hazırız. Peki, ya siz?

Misyon

Var olan milli kaynakları koruyarak; çevreyle dost, yerli ve yenilenebilir enerji kaynağı üreten ve bunu küresel pazarda paydaşları için yarattığı değerler doğrultusunda sunan, milli kaynaklara ve milletine olan bağlılığıyla varlığını sürdüren ve kendini sürekli geliştiren kaliteli bir firma olmak.

Vizyon

Kılıç Enerji Üretim A.Ş. olarak vizyonumuz, günümüz tüketim dünyasında üreten güçlü bir Türkiye için ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla hidroelektrik, güneş, rüzgâr ve jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından yaralanarak elektrik üretimini çeşitlendiren, kendini sürekli geliştiren, milleti adına dünya ekonomisinde adından söz ettirecek ve kalitesinden ödün vermeden yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını arttırıp yaygınlaştıracak büyük bir şirket olmak.

Daha Mutlu
Bir Gelecek İçin...

Sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyoruz.